
Természetes gyógymódok várandósoknak
Hüvelygyulladás
Belecsapok a közepébe, kezdjük a hüvely állapotának a
megváltozásával.
A várandósság ugyancsak több helyen és szinten változtat a testünk működésén.
Alapvető a fizikai változás a belső terekben, majd a hetek haladtával a külső formákban is.
A keringés, a nyirokkeringés, az immunrendszer működése is megválozik, csak néhányat említve a sok közül. A mostani témánkhoz ezek a legfontosabbak.
Nézzük akkor ezt a hüvelyi gyulladás kérdését. Azon kívül, hogy kellemetlen a bő folyás, a folytonos betét viselés, a kezelések sokasága, esetleg a szaga, ráadásul még gyengíti a méhszáj és méhnyak állapotát, így súlyos, krónikus esetben akár vetélést vagy koraszülést is okozhat. Tehát semmiképpen sem szabad elbagatelizálni a tüneteket.
Először azt kell megnézzük, milyen állapotban a kismama immunrendszere? Mennyit volt beteg a foganás előtt, méregtelenített-e megfelelően, felkészítette-e a szervezetét a kis lélek érkezésére?
Ha ismerjük a válaszokat, mehetünk tovább.
Mikor jelentkezett először a panasz?
Mennyi ideig tartott, milyen kezelést kapott rá? Mit tett a gyógyulás érdekében?
Azóta visszatért-e újra a panasz?
Az első és legfontosabb, amit fel szoktam tenni kérdésnek:
- hogyan táplálkozik a kismama? Furának tűnhet, viszont az immunrendszer szoros összefüggésben van a bélrendszerrel. Itt kérdés a cukor, a tej-, tejtermék, tojás, és igen még a glutén fogyasztás is. Sok esetben már az étrend átalakítása is elég a panaszok megszüntetéséhez.
- milyen a vitaminellátottsága? Különös tekintettel a D vitaminra, a magnéziumra, az Omega 3-ra. Persze van még néhány, de ezek mindig egyéni döntés, a táplálkozás és életmód függvényében.
- milyen ruhaneműt, fehérneműt visel a kismama? Szerencsére ma már könnyen elérhetőek a pamut fehérneműk. A felső ruházattal pedig arra figyelünk, hogy teljesen laza legyen, ne szorítsa a gát területét. Ha lehet bő szoknyában esetleg bő nadrágban legyen a várandós.
- sarkaltos kérdés, bármennyire is hihetetlen a stresszkezelés. A stressz pedig, akár beismeri a várandós, akár nem ott van. Sejtszinten biztosan. Hiszen ez a gyors változás, amin keresztül megy a női szervezet, mindenképpen okot ad. Azon felül pedig ott van az újtól való belső félelem: hogyan tudok megfelelni és helytállni majd az anyai szerepben és közben legyek jó feleség, lássam el a háztartást, stb....Szóval éppen elég oka van a stresszre, az pedig könnyen meggyengíti az immunrendszert.
A kismamák ráadásul nem szedhetnek akármit, még jobb lenne, ha azt sem szednék.
Nézzük meg, mit tehetünk természetes módszerekkel:
- Rendezzük a napirendünket, első a rendszeres székletürítés, rendszeres táplálkozás, alvás, mozgás, jóga, természetjárás.
- Pihenjünk eleget, napi 7-8 óra alvást biztosítsunk magunknak.
- Amennyiben szükséges, alakítsuk át az étkezésünket. Együnk több rostot, bioflavonidokat tartalmazó táplálékot. Kérjük szakember segítségét. Ez lehet dietetikus, természetgyógyász, akár az orvosunk is( bár sztem ők eléggé leterheltek, és kevésbé van információjuk a dietetika terén).
- Együnk aszalt vörös és fekete áfonyát, naponta legalább 1 marékkal.
- Nézzük át a tisztálkodási szokásinkat. Mennyi fertőtlenítő lemosakodót, törlőkendőt használunk, milyen a tusfürdőnk, a szappanunk, amivel az intim területet mossuk? Javaslom a zuhanyzást. A vizeletürítési technika is fontos. A térded legyen magasabban legalább 10-15 cm-rel, mint a csípőlapát teteje. Tegyél egy ilyen magas fadarabot, könyvet a talpaid alá.
- Nézzük át a ruhaneműinket. Kizárólag fehér, vagy világos színű pamut, fertőtleníthető, széles ülepű alsóneműt használjunk. Ha klóros fertőtlenítőt használunk a mosáshoz, feltétlenül duplán, triplán öblítsük és vasaljuk is ki. felejtsük el a szoros farmereket, a leggingseket. Csakis ülepben bő ruhát hordjunk, hogy a gát területe szabadon legyen. Otthon akár fehérnemű nélkül, hosszú szoknyában is gyűjtheted Földanya energiáját.
- Használjunk lactobacillust tartalamazó hüvelytablettát vagy szedjünk szájon át. Pl. ez egy kiváló fajta: https://egeszsegiroda.calivita4.me/products/ac_zymes
- A tisztasági betétre cseppentsük 1-2 csepp teafa, és levendula olajat. Gyakran cseréljük. Legalább 2-3 alkalommal naponta.
- Ismerjük fel, fogadjuk el belső feszültségeinket. Keressünk fel egy kismama jógacsoportot, ahol a mozgáson kívül egy sor hasznos információval leszünk gazdagabbak, mind a várandósságunkat, mind a szülésre való felkészülésünket, mind a gyermekágyat illetően.
Amennyiben szeretnél egy személyre szabott várandósgondozást, keress fel a természetgyógyászati rendelőmben. Első alkalommal mindenképpen az alap konzultációt válaszd. Meg kell ismerjelek, jó sok kérdést felteszek majd, illetve 7 napos étkezési naplóval várlak. Ezt vedd figyelembe a foglalásnál.
Bejelentkezni itt tudsz: https://egyensuly-eletmodkoezpont.reservio.com
Ha kérdésed van, és szeretnél hasonló tartalmakról értesülni, iratkozz fel a hírlevelekre!