Női jóga - torokcsakra

2022.06.09

Torokcsakra- visudha (legnagyobb tisztaság) csakra

A női jóga órákon  a csakrákon dolgozunk. Most a torokcsakra a soros. nagyon izgalmas megfigyelések előtt állunk. 

Helye:a torokban a gégénél, ahol a nyak a törzzsel, azon belül, ahol a mellcsonttal találkozik

Színe: indigo, kék, sötétlila, kékeslilás ( megnyugtató, saját belső világa felé húzza)

Eleme: éter, ebből az elemből származik minden

Mirigye: a pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy

Hormona: a tiroxin

Érzékelése: hallás

Címszavai:

- beszéd és a hallgatás polaritása

- a kommunikáció

- a fülelés

- az önuralom

Hozzá tartozó testrészek: száj, fogak, nyelv, nyak, torok, gége, hangszálak, hörgők, nyelőcső, légcső, hörgők, tüdők, állkapocs működései tartoznak hozzá, nyirok rendszer

Kövek: amazonit, türkiz, és minden, ami kék

Magmantrája a HAM

Visuddhi mudra: ujjak finoman összefűzve, hüvelyk és mutatóujjbegyek összeérnek, mintha gömbölyű tárgyat tartanánk a tenyér közepén. Lehet a mellkasközpont vagy a torok előtt. 

A torokcsakra készít elő bennünket a felső két csakra személyiségen túli síkjaira azzal, hogy megtanít légzésre. Ez azt jelenti, hogy meg kell tanulnunk ritmikusan megfeszülni és ellazulni, ritmikusan valamit befogadni, majd elengedni. Ha ezt a ritmust valami megzavarja, légzési problémák alakulnak ki.

Betegségek: bronchitis, asztma, különböző fülproblémák, köhögés, légzési nehézség, a mandulagyulladás, a gyakori megfázás, a különböző nyaki fájdalmak, nyelvproblémák, nyelvharapás, rekedtég, kellemetlen szájszag, torokfájás és minden féle tüdő problémák.

Mentális szinten: meghatározza a kommunikációt, az információ cserét, a tanulást, a hallás utáni megértést, az önkifejezést, a kreativitást, az alkalmazkodást, ...és az önuralmat is.

Meg kell tanulni őszintén kommunikálni, még akkor is, ha félünk a következményektől. A torokcsakra egyik fő gyakorlata a hallgatás, hiszen csak akkor tudunk őszintén kommunikálni, ha meghallgatjuk önmagunkat, amihez csendre van szükségünk.

Zavartan működik, akkor gyakran megjelenik a gondolatok kifejezésére való képtelenség, illetve amikor nagyon félelem övezi az új helyzetek, körülményeket vagy erős idegenkedés érzése jelenik meg ilyenkor. Ha a gondolatmenet zavaros, kusza nehezen érthető, az a csakra kimerülésére utal. A túl aktív torokcsakrán keresztül, ha túl sokat beszél, fecseg az illető azzal tudattalanul is sok energiát veszít.

Amikor mindig mindent racionalizálni próbál az egyén, egy erős zavarra utaló jel, egy elhárító egy menekülő mechanizmus. A gondolati merevség is a torokcsakra zavarára utal.

A torok és szexcsakra szoros kapcsolatban áll egymással. A szexcsakra a kommunikáció testi-ösztöni részét irányítja, a torokcsakra pedig az intellektuális szimbolikus részét. Ha valaki először a szexcsakra szintjén ébred öntudatra, akkor torokcsakra szintjén is olyan tudatosság alakul ki benne, amellyel önuralomra tesz szert, és képes lesz irányítani sorsát.

A torokcsakra összefügg az éhséggel és a szomjúsággal is. Itt arról a vágyról van szó, hogy evéssel és tudással töltsük meg magunkat, valamint olyan dolgokkal, amelyek kitöltik a belső ürességet. Állunk minden nyelésnél megfeszül. Kultúránkban szinte mindenki feszesen, sőt túl feszesen tartja az állát. Ha a torokcsakra nyitott, akkor az áll izmai lazák. A feszült áll mindig feszült medencére is utal.

A feszes áll beszédproblémákról is árulkodik. Az érintett addig tartja a szavait, míg éjjel álmában csikorgatja majd a fogát.

Segít, ha kiöntjük valakinek, barátainknak a szívünket, lelkünket. Ha nincs ilyen, akkor a fő feladat először találni.

Gyakorlásban:

Éneklés, mantrázás, szavalás, memoriterek, minden, amit memorizálsz és kimondható. pl. karaoke

Amikor csak úgy kiabálsz,

színészkedj

Írj levelet azoknak, akiknek valamit szeretnél mondani, akiknek nem értesz egyet a véleményével. Nem kell elküldeni, csak írd ki magadból, ha jól esik égesd el.

Amikor ráveszed magad, hogy kimond, pszicho dráma, különböző mozgásos technikák, amiben megjelenik a tudatos tartalom, de meg tud jelenni a valami plusz is.

Valakit, valamit megölelsz, gyertyát gyújtasz, ülsz a kádban valami fás illattal, és énekelsz.

Jóga: Légzés, udzsaji, minden olyan, ami nyitja ezt a területet, hátrahajlások, az összes válltámaszos, az eke,

A pajzsmirigyet nagyon nehéz allopátiásan kezelni, ezért nagyon fontos, hogy a gyakorlatokkal energetizáljuk, harmóniában tartsuk azt.

A kimondott dolgok fontossága, gyerekkorból hozzunk sok mindent. Megtanuljuk, hogy inkább ki sem mondom. Ezekből sokféle betegség tud kialakulni.

Ha valaki felismeri, hogy vannak elakadások, de még nincsenek jelentős dósa eltolódások, akkor még ezekkel jól kezelhető.

A jóga, annyi mindent értesz magadról, jól lehet segíteni magadnak.

Bandha: dzsalandhara bandha- azaz torokzár.

A gyógyulás ott kezdődik, amikor elkezdesz dolgozni azokkal a tünetekkel, amik megjelentek.

Végül zengesd 11X vagy ahányszor jól esik, akár 108 x is a Gayatri mantrát.

"ÓM BHÚR BHUVA SZVAHA

TAT SZAVITÚR VARÉNJAM

BHARGÓ DÉVASZJA DHÍMAHI

DHIJÓ JÓNAH PRACSHÓDAJAT"

Szeretnél te is csatlakozni az órákhoz? Válaszd a számodra legmegfelelőbb óratípust:

https://egyensulyjoga-joga-oroshaza.webnode.hu/online-joga-orak/

Az órákat tartja Rábainé Dani Anikó, traumatudatos női, gerinc, hatha jógaoktató, női jógateraputa, kismama jóga oktató, természetgyógyász fitoterapeuta

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el