Gólya hozza? - Apás szülésre felkészítő workshop
Te is tudod, a jó szülést erőteljesen megalapozza a helyes felkészülés. Egyáltalán van jó szülés?
A tanfolyamon választ kapsz erre a kérdésre.
Átadom a 31 éves védőnői munkám során és 12 éve a kismamajóga és szülésfelkészítő tanfolyamokon gyűjtött tapasztalataimat. Azóta már dúlaként is kipróbáltam magam 2 unokám születésénél és ezeket is beépítem a tananyagba. Komplex tudás, gyakorlatorinetált.
Hányszor hallottam, úgy szeretném visszakapni a régi életemet!
A gyerek mellett ÚJ ÉLET kezdődik.
A várandósságra való felkészülés és maga a várandósság is állandóan hintázik. Hol biztonságban érzi magát a kismama, hol úrrá lesz a félelem. Amikor aztán eljön a kettéválás ideje méginkább megjelenik a kétségbe esés, a félelem, az aggodalom. Odavész az összes önbizalom. A méhösszehúzódások során jelentkező fájdalmat egyáltalán nem tudják kezelni. A nő és a gyermek apukája átadja az irányítást a kórházi személyzetnek. Pedig, a saját test jelzéseit csak a testtulajdonos ismeri fel és tudja megfelelően kezelni. Így aztán a szülések igen gyakran rémálomként jelennek meg, még évek múlva is.
Tudtad, hogy Magyarországon a császármetszések aránya kb 50 %-os?
Vajon, tényleg ennyi problémás eset van? Nem tisztem ebbe mélyebben belemenni. Azt azonban tudom, hogy a tudatos felkészülés hegymagasságokba emelheti a szülésélményt, pozitív értelemben.
Te hogyan szeretnél emlékezni a szülésedre?
Rémálom vagy egy igazán megélt, átélt eufórikus élmény?
Melyiket szeretnéd?
Én a másodikban tudok neked segíteni, hogy a gyermeked megszületése a legfelemelőbb érzés, történés lehessen számodra az életed folyamán.
A várandósság éppen olyan, mint a vulkán. Elkezd a mélyben létrejönni a változás igénye. Mint ahogy a magma elkezd melegedni, mozogni a föld belsejében. Amikor eléri a csúcspontját, kitör. Éppúgy, ahogy a gyermek kitör az anyja méhéből. Mindent elsöpör, ami addig jó volt, kényelmes volt. Hatalmas károk keletkeznek, de az új élet hamarosan megjelenik. A gyermek is hátrahagy mindent, ami jó volt az anyaméhben. Tele van ő is félelemmel, milyen az út, mi várja idekint, fog kelleni?
Aztán a születés viharán átjutva, megérkezik az anya mellére, szívére, a biztonságba, a nyugalomba. Megindulhat az új megteremtése.
Akarod, hogy így éld meg?
A kismama jóga testfókuszú módszere, a légzőgyakorlatok, a relaxáció és a meditáció segítségével
- - könnyebb,
- - fájdalom mentesebb,
- - euforikus élménnyé válhat a szülés.
Abban a csodálatos élményben lehetett részem, hogy mindkét unokám születésénél segítő lehettem. Így saját magam is megtapasztaltam azt, amiről évek óta tanítok. Láttam, mi az, amire még jobban oda kell figyelni, mi az aminek hangsúlyosabbnak kell lennie.
Megbeszéljük a várandósság , a vajúdás elméleti tudásanyagát. Külön választva a fizikai test felkészülését és a lelki felkészülést a kettéválás folyamatában.
Mire számíthatsz:
- vajúdás szakaszai, elméleti áttekintés
- várandósság, szülés ajurvédikus megközelítése
- félelmek felismerése és oldása
- vajúdást támogató légzőgyakorlatok,
- vajúdást könnyítő jóga gyakorlatok, testhelyzetek szakaszokra bontva,
- mantrák ereje
- csakrák összefüggései
- gyógynövények, illóolajok alkalmazása
- ásványok szerepe
- homeopátia, bach virágterápia
- konkrét finom lazító masszázst,
- mexikói kendős technikákat (rebozó)
- labdás mozdulatok,
- segítő tartások, amelyekkel a segítőd a fájdalom csillapítását és a lelked változékonyságát támogatja.
- női szertartások, melyek segítenek a folyamatok megélésében, megértésében.
Nagy hangsúlyt kap:
- a lelki felkészülés,
- a félelmek felismerése, oldása,
- a relaxácós technikák megtanulása és begyakorlása,
- a szoptatásra való felkészülés és az aranyóra fontossága.
- újszülött ellátása, köldökápolás, öltöztetés, fürdetés,
- üjszülött fogása, tartása
- korai gyermekágy kihívásai, meddig tart a gyermekágy szűkebb és tágabb értelmezésben?
A legfontosabb, hogy tisztában legyen a segítőd - aki a párod, vagy édesanyád, hogy pontosan mi is az ő szerepe a vajúdás támogatásában, ő hogyan segítheti a vajúdás előrehaladását, hogyan és miként tud a legjobban téged támogatni.
Mit tehetek Önmagamért, ha nincs segítőm, "csak" a kórházi személyzet?
Végül közösen elkészítjük a szülési terveteket, amely nagy stabilitást és magabiztosságot ad.
Egy egész blokkot a gyermekágynak szentelünk. Alaposan átbeszéljük a változásokat és azt, hogyan tudsz stabil maradni ebben a rendszertelen, váltózó mindennapokban.
Végül, de nem utolsó sorban a gyermeked számára is egy stabil, biztonságos útravalót adhatsz egy ilyen megélt szüléssel. Hiszen ő is résztvevője a folyamatnak. Az Ő SZÜLETÉSE ZAJLIK éppen.
Amennyiben szeretnéd megvásárolni a vajúdáskönnyítő masszázsolajat, ezt is megteheted! A jelentkezés során majd jelezd ezt. Ennek ára 3800 ft+ postaköltség.
A masszázsolajt tartalma: szezámolaj+ muskotályzsálya, levendula, citron és tömjén.
Itt olvashatsz róluk bővebben: https://egyensulyjoga-joga-oroshaza.webnode.hu/l/vajudast-konnyito-illoolajok/
A tanfolyamot vezeti Rábainé Dani Anikó természetgyógyász-fitoterapeuta, női jógaoktató, kismama jóga oktató, baba-mama jóga oktató, női jógaterapeuta hallgató, védőnő.
ONLINE APÁS SZÜLÉSFELKÉSZÍTŐ ÉS VAJÚDÁST TÁMOGATÓ TRÉNING
Hetente küldöm neked az oktató videókat, így a saját tempódban nézheted, tanulhatod, haladhatsz vele.
A csomag tartalma 4x kb. 2 óra videó és hangfelvételt, jógagyakorlatokat, a munkafüzetet, + 2 óra gyakorlat.
Az online felkészülés lehetővé teszi, hogy saját időbeosztásban tanuljatok. Bár minden rész fontos a segítőd számára is, bátran gyakorolj és hallgasd meg az elméleti anyagokat is többször. A legjobb az lenne, ha mindennap tudnál a segítőddel gyakorolni, légzést, relaxációt.
A videók különbező hosszúságúak, az érintett tudásanyagnak megfelően.
Online felkészítés részvételi díja: 25 000 ft, az utalás megérkezése után, minden héten küldök egy alkalom felvételét.
Jelentkezni az oldal alján található Űrlapon tudsz: írd meg kérlek hány hetes kismama vagy, van-e valamilyen egészségügyi vagy mentális panaszod, szedsz-e gyógyszert? További add meg a teljes nevedet és a pontos címedet, ahová majd a számlát ki tudom állítani. Válasz emailben küldöm az utaláshoz szükséges adatokat.
Kismamák mondták.......
"Jöttek a méh összehúzódások. Először ritkábban: sétáltunk, labdán pihentünk, férjem masszírozott, ahogyan tanultuk. Órák teltek el, de nem tágultam, úgy ahogy kellett volna. Még több oxitocin és oxigén, sűrűsödő fájások, számoltunk együtt és fújtuk mélyen, hosszan a levegőt. Édesanyám kint várt, hogy ha kell leváltja a férjemet. Megint hosszú órák teltek el, de semmi, csak mentem egy sötét alagútba, aminek nem volt fény a végén....még több orvosság, sűrű-sűrű fájások, kőkemény izommunka. Soha előtte és utána ilyen fájdalmat nem éltem át, úgy éreztem szétszakad a medencém....behánytam....még több oxigén... ezen a ponton elvesztettem a tudatom.... több mint 10 óra telt el és semmi....Az orvossal már nem kommunikáltam sehogy. A férjem izzadt, sírt én megszorítottam a kezét és az utolsó verbális kommunikáció részemről az volt: "Ne merj sírni, mert szükségem van rád" Nem evett, nem ivott, nem volt WC-n csak fogtuk egymás kezét, megszorítottam mikor jött a fájás, számolt és fújtunk, mélyen, hosszan. Szülésznők jöttek-mentek, mi több műszakot csináltunk végig a tanult technikák szerint. Azt mondták, hogy ritkán látnak ilyen összhangot és "szép" vajúdást. Csak Gyuri beszélt az orvosokkal, úgy hogy végig csak rám nézett és tolmácsolta, amit mondtak, beszélt hozzám, láttam a száját, az arcát.... a fontos szavak eljutottak hozzám.... -Kriszta
"A tanfolyamot nagy örömmel csináltam végig. Tetszett, hogy az online anyagokat akkor néztem át, amikor időm engedte, a gyakorlati, videós feladatokat is a saját napirendemhez tudtam igazítani. Sok hasznos információ volt benne, főleg a vajúdás kezdetével, a szakaszokkal kapcsolatban. A személyes gyakorlati órán is sok hasznos dolgot tanultunk párommal együtt. Mivel a COVID miatt párom csak a szülőszobára jöhetett be, így a vajúdás alatt a szülésznőmmel voltam. 7-8 perces fájásokkal mentem be a kórházba, majd órákig csak 5 perces fájások voltak, amik nem igazán akartak erősödni, se gyakoribbá válni. Ez alatt próbáltam a labdát, ültem az ágy szélén de a labda nem volt kényelmes, és azt vettük észre, hogy akkor erősödnek és sűrűsödnek a fájások, amikor állok. Így onnantól támaszkodtam a pelenkázón, a szülésznőm pedig nyomta a derekam a kontrakciók alatt. Ez igazából végig meg is maradt, még a szülőszobán is jól esett a derekam masszírozása. A férjem viszont profi lelki támasz volt!! Nagyon jókor és jó segítő, erősítő mondatokkal tartott a tudatomnál, rámszólt, ha rosszul vettem a levegőt, instruált, amikor kellett, borogatott. Ami nagyon-nagyon hasznos volt, a jóga órákon és a szülésfelkészítőn tanult légzőgyakorlatok. A hasi légzés az elején nagyon sokat segített. Később a szülőszobán, ahogy már 2 perces fájásaim voltak sokkal jobban esett a levesfújó légzés. A kitolásnál sajnos nem mindig sikerült a tölcsérlégzés, de így is 4 nyomásra megszületett a babánk. Összességében biztos nem lettem volna ennyire tudatos és nem ment volna viszonylag "könnyen" a vajúdás, ha nem jártam volna Anikó óráira és nem csináltuk volna meg a szülésfelkészítőt. Mindenkinek csakis ajánlani tudom! Az órákat is, a tanfolyamot is, és Anikót is, aki a kisugárzásával, szakmai profizmusával a lehető legjobb alapokat tudja megadni." -Orsi
"Kedves Anikó!
Nagyon szépen köszönjük a szombati alkalmat, nagyon jól éreztük magunkat. Fantasztikus dolgokat tanultunk meg és vettünk át. S már gyakoroltam is itthon a gyakorlatokat. Bíztatom a másik két kismama barátnőm is, hogy ha eljön az idő keressenek fel, linkeltem nekik, hogy hogy lesznek most már ezek a tanfolyamok :) Cinti"
"Én nagyon izgultam a szülés miatt, annak ellenére, hogy voltam a tanfolyamon. Próbáltam csinálni a legzőgyakorlatokat amiket ott tanultunk, többé kevésbé sikerült is. A legjobb az volt, hogy nagyon kedvesek voltak a szülésznők és biztattak, meg megdicsértek, és számomra ez fontos volt. Szóval így egészen jól is ment a dolog. Ádám sajnos nem tudott maszirozni, mert annyira meleg volt a keze, hogy nem nagyon esett jól. Az egyik szülésznő maszírozott picit, csak ő meg nem ért rá mindig ott lenni, de neki legalább jó hideg volt a keze. Mondtam is Adamnak hogy legközelebb majd odakészitunk hidegvizet, amivel hűti a kezét és úgy masszíroz. a kitolási szakasz nagyon hamar meg volt már. Szóval nekem jól sikerült a szülés és jó volt, hogy voltam a felkészítőn, mert legalább tudtam hogy mit kell csinálni nagyjából." - Anett